Yosun Peeling Maske

Ayşe Yalman - Güzellik | Medikal | Akademi

Yosun Peeling Maske

Yosun maskesi sık sık kullanılan bir maske türüdür. Cildin derinlemesine beslenmesini sağlarken gözeneklerin de açılmasını sağlayan yosun maskesi, cildin parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Yosun Peeling Ne İşe Yarar?

12 farklı denı̇z yosunu ve doğal bileşenlerin karışımından oluşan yosun peeling, cı̇lt yüzeyı̇nde yapılan hafı̇f masajla, 3,5 mm kadar cı̇lt altına ı̇ner. 72 saat süreyle mucizevi etkisini gösterir. Asidik bir ürün içermediği için, cildin PH seviyesini cilt yapısını bozmadan dengeler ve yeni hücre oluşumuna yardımcı olur.

Yosun Peeling Ne İşe Yarar?

İçeriğindeki mı̇krofı̇ber bileşenleri kan dolaşımını hızlandırır ve hücre yenı̇lenmesı̇nı̇ sağlar. Bu hücreler keratı̇n tabakasından oluştuğu ı̇çı̇n çok hassas cı̇ltlerde ve roza hastalığında bı̇le kullanılabı̇lı̇nı̇r. Keratı̇n hücrelerı̇nı̇n artması ı̇le cı̇lttekı̇ kızarıklık azalır. Mı̇krofı̇berler derinin dış tabakası epidermis ve lenf nodlarında da büyük ölçüde bulunan Langerhans hücrelerı̇nı̇ uyardığı için bakterı̇ üretı̇mı̇nı̇n azalmasına yardımcı olur. Aknelı̇ cı̇ltlerde en etkı̇lı̇ sonuçları almanızı sağlar. Bağ dokuyu uyararak kolajen ve elastı̇n üretı̇mı̇nı̇ tetı̇kler.

İnsan cildi yılların etkisiyle yaşlanır. Yaşlanma sonucu ciltte nem azalır ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildinizi gençleştirmenin yolu kaybedilen nemin cilde verilmesi ve canlandırılmasıdır. Cilt güzelliği için birçok yöntem ve maske kullanılmaktadır.

Güzellik merkezlerinde son yıllarda bu iş için genellikle yosun maskesi kullanılmaktadır. Cilt lekeleri ve kırışıklıklar için kullanılan yosun maskesini evinizde doğal malzemelerle hazırlayabilirsiniz.

Yosun Peeling Ne İşe Yarar?

  • İnsan cildinin belirli bir oranda neme ihtiyacı vardır. Bu doğrultuda cildin ihtiyacı olan nemin yosun maskesi ile karşılanması mümkündür.
  • Yosun maskesinin antioksidan özelliği ile vücutta bulunan toksinlerden arındırılmasını sağlar. Bu doğrultuda yosun maskesinin ciltteki toksinlerden arındırarak eşsiz bir cilt oluşturması mümkündür.
  • Yosun peeling, cildin beslenerek yenilenmesini sağlayan özelliklere sahiptir.
  • Cildin beslenerek yenilenmesine fayda sağlamaktadır.
  • Sivilceler ve akneler en büyük cilt problemleri arasında yer almaktadır. Bu noktada yosun maskesi sivilce ve aknelerden cildin arındırılmasını sağlar.
  • Cildin yaşlanmasını yavaşlatarak çok daha diri ve sakin bir cilt yapısına sahip olunmasını sağlar.